sobota, 4 maja 2013

Podkładki pod kubki

Muffinkowe podkładki pod kubki wykonane metodą decoupagu, które prezentują się bardzo sympatycznie, nieprawdaż? Aż mam ochotę je zjeść. Są takie słodkie i wesołe! Każda kawa, nawet w najpochmurniejszy dzień, będzie smakować znakomicie. Fajne jest to, że każda różni się od siebie, co powoduje że są ciekawsze i przyciągają uwagę :)

Widziałam wiele różnych różnistych podkładek pod szklanki czy też kubki, wykonane z wikliny papierowej, na szydełku czy nawet metodą quillingu, ale uważam że te wykonane metodą decoupagu są jednymi z fajniejszych. Poza tym, nic się nie marnuje, ponieważ możemy do tego użyć starych, poniszczonym podkładek i nadać im nowego życia (recykling jak się patrzy).

Wykonanie ich było bardzo proste:
 1. Stare podkładki, które już się nam znudziły, malujemy dwiema lub trzema warstwami białej farby. Taka warstwa ma zakryć poprzedni stary nadruk podkładek i tworzy tak zwany grunt dla serwetki.
 2. Smarujemy białe podkładki klejem do decoupagu i czekamy aż wyschną. Warstwa nie może być za gruba oraz klej musi być równomiernie rozprowadzony, tak aby później nie było wyczuwalnych grudek.
 3. Wycinamy z serwetki interesujący nas motyw, tak aby był większy od naszych podkładek.
 4. Oddzielamy od serwetki tą pierwszą warstwę z nadrukiem i przykładamy do podkładki.
 5. Bierzemy żelazko i rozgrzewamy je na najniższą temperaturę.
 6. Do serwetki przykładamy papier do pieczenia i przez ten papier przyprasowujemy naszą serwetkę do podkładki. Klej się podgrzewa i przykleja serwetkę.
 7. I tak uzyskaliśmy pięknie i równomiernie przyklejoną serwetkę. Aby tak pozostało proponuję przed lakierowaniem spryskać prace fiksatywą. Najlepiej dwa razy dla pewności.
 8. Odcinamy odstającą serwetkę, a następnie resztę przecieramy delikatnie drobnym papierem ściernym (jak nie macie takiego, możecie go zastąpić pilnikiem do paznokci:) )
 9. Na koniec jak zawsze lakierowanie i szlifowanie. Ja na sam koniec użyłam lustriny aby ładnie się błyszczały.

 Mmm...pysznie :)

3 komentarze:

 1. Jestem pełna podziwu, super blog !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje! Jest mi bardzo milo, ze sie Tobie tu u nas spodobalo :)

   Usuń

Bardzo dziękujemy za komentarz :) M&A

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...